V3: VMenu-2/ML/BL

Akıl Tamircisi

Anasayfa » Kora Yayınları » Akıl Tamircisi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Akıl Tamircisi

"Kora Yayınları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Akıl

VEYSEL BOĞATEPE

Akıl Tamircisi

LAFORİZMALAR

  

 

Yayınevi: Kora Yayın

Kitap Adı: Akıl Tamircisi

Yazar Adı: Veysel Boğatepe

Yayın Yönetmeni: İsmet Arslan

Sayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: Nisan 2012

Baskı Sayısı: 1. Baskı

ISBN 978 - 605 – 5601 – 31– 7

Barkod No: 9786055601317

Fiyatı: 7.5 TL

Boyut: 13.5 x 19.5 cm.

Kapak Cinsi: Bristol karton

Kapak: Mehmet Özalp

Türü: Mizah


Veysel Boğatepe, ilk mizah denemesi “Akıl Tamircisi”yle, günümüz toplumu üzerinde yaratılan derin psikolojik arızalara, hoşgörüsüzlüğe, sevgisizliğe, cehalet ve kör böbürlenmelere, daha ötesinde afazik (lisan bozukluğu)na göndermelerde bulunuyor.

Bu kitapta, tek cümlede iki slogan üreterek farklı bir mizah anlayışıyla, bildiğimiz atasözlerine ve deyimlere de nanik yapıyor. Duyguları sentetikleşerek biyonik bir figüre dönüşen toplumun neden mutsuz, umutsuz, anlaşılmaz, küfürbaz bir hale geldiği sorusuna ise yarattığı Filozof Fahri karakteriyle yanıt veriyor.

İnsanın kimliğini diliyle oluşturabileceğinin altını kalın çizgilerle çizerken, iletişimin önemine vurgu yapıyor ve kendi yaşamımızı nasıl anlamsızlaştırdığımızı sözcük, kelime ve cümle avcılığı yaparak önümüze koyuyor. Bunu yaparken inceden alaylı bir tavır alıyor, sivri dilini ve ironik üslubunu kullanarak okuru adeta silkeliyor ve kendi olmaya, özüne dönmeye davet ediyor.

 

Bu kitap, sadece gülümsetecek ve bilhassa düşündürecektir. Okumadan veya okuduktan sonra atmayı düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün. Çünkü başka amaçlarınız için değerlendirebilir, bilimi bile şaşkına çevirecek ve sadece bize özgü buluşlarınız için kullanabilirsiniz. Okuduğunuzda ağız dolusu kahkahalar atmayacağınızı ve böylece yüzünüzün kırışmayacağını yazar garanti eder.

Kaynak : Berfin Basın Yayın
Tür : Kültür - Sanat Tarih : 09.08.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]